Jak si správně vybrat punčochy?

Známe to každá. Ráno jsme si chtěly obléct své oblíbené punčocháče a už nám na nich jede očko. V lepším případě ho dočasně schováme do lodičky nebo zalepíme trochou bezbarvého laku. V tom horším to bude dnes na kalhoty. Každopádně budeme muset vyrazit na nákup nového punčochového zboží. Jenže je tolik možností, a kterou z nich si vybrat? A co je to ten DEN?

Z vlastní zkušenosti můžeme říct, že pro každý typ punčochového zboží je dobré si vybrat svou oblíbenou značku. Určitě to chvíli trvá, ale časem si najdete výrobce, který nabízí zboží, které vám 100% sedí jak velikostně, tak materiálově. Určitě objevíte i obchod, který disponuje profesionálním personálem, který vám vždy dobře poradí … třeba děvčata z Atraktive!

Co to znamená DEN?

Na každém obalu punčochového zboží je to tajemné slovo … DEN! Ale víme přesně, co znamená? Jednoduše řečeno označuje sílu punčochového zboží. DEN znamená Denier a označuje sílu vlákna a pevnost příze. Čím větší číslo, tím pevnější, silnější a odolnější punčochové zboží bude. Má to ale i své mínus. S rostoucím číslem DEN klesá i pružnost.

Ideální DEN pro běžné období je 10, 15, 20, 40. Můžete si tak zvolit punčochové zboží i na letní období, pokud potřebujete působit profesionálně, třeba na jednání. Nezapomeňte ale, že u nižšího DEN hrozí lehčí protrhnutí a tak je dobré použít při oblékání rukavičky. Zabráníte tak zničení punčoch kvůli nehtům či tvrdší kůži na rukách.

Pro chladnější období je DEN od 100 až po 300. A to vás pak nezastaví ani děda Mrazík!

Druhy punčochového zboží8903505

Ohledně punčochového zboží, máme spoustu možností. Kromě oblíbených punčochových kalhot, ponožek a podkolenek, určitě oceníte i samodržící punčochy a punčochy na podvazky. My si představíme 3 základní druhy punčochového zboží:

Punčochové kalhoty

Každá je známe. V minulém století znamenaly velkou revoluci v oblékání. Oproti punčochám zajišťují větší tepelný komfort a jednoduché používání. Je však třeba  vybrat správou velikost. Pokud si zvolíte příliš krátké, bude vám sed během dne klesat a to není příjemné. Při větší velikosti vám budou klouzat a vytvářet zrovna ne estetické záhyby na nohou.

Volbu správné velikosti vám poradí tabulka, která bývá uvedena na zadní straně každého balení. Je však lepší poradit se s personálem prodejny, který zboží zná, používá a dokáže tak skvěle poradit.

Punčochy

Přijdou vám klasické punčochy na podvazek retro? Že je nosila jen vaše babička? Opak je však pravdou. Právě tyto punčochy se vrací do módy! Jsou velice praktické. Základem je kvalitní podvazkový pás, který perfektně sedí a má kvalitní spony k upevnění punčochy. Punčochy pak musí být kratší, asi do jedné třetiny stehna. Proč tomu tak je? Právě podvazkový pás je vytáhne až do požadované výšky. Pokud by byly punčochy delší, zapínání by se rozepínalo a to není nic příjemného. Přesto jsou však tyto punčochy velice pohodlné. Celý den je nemusíte sundávat tak jako punčochové kalhoty. Zkrátka jen stáhnete kalhotky, které se nosí přes pás. Nehrozí tak roztrhnutí o vaše nehty a vaše pokožka dýchá. Přes zimu můžete sukni doplnit o spodničku.

Samodržící punčochy

Ideální volba pro plesy či kratší sukně. U těchto punčoch si vyberte délku, jaká se vám nejvíc hodí. Silikonové pásky zajišťují perfektní přilnutí ke stehnům a tak se tyto punčochy ani nehnou. Zůstávají jim všechny výhody klasických punčoch, jen podvazkový pás nechte v šuplíku.

Barva, vzory, sedy, klínky, špičky

V moderní době existuje nekonečné množství barev a vzorů. U tělové barvy existuje široké množství odstínů a tak si vyberou tmavší i světlejší typy pleti. Zvláště u punčochových kalhot seženete geometrické i květinové vzory nebo punčocháče s falešnými podvazky. K dostání jsou také varianty s falešným švem a zpevněnou francouzskou (do špičky) či kubánskou (hranatá) patou. Punčochové zboží lze sehnat i se zpevněným klínkem, sedem či špičkami. Oblíbený je také, zvláště pro kratší sukně či kraťásy, zpevněný sed s vykrojením na bocích.

Tak co si vybrat?

Vyberte si, co se vám nejvíc líbí. Nebojte se barev a vzorů. Vždyť existuje tolik možností! Tak proč si kupovat jen klasické punčochové zboží bez vzoru. Právě vzorem můžete opticky podpořit délku a krásný tvar vašich nohou. V dnešní době si vyberou krásné zboží i boubelky. Tak ukažme své nožky světu, dámy!

A přijďte si vybrat k nám, do Atraktive!